Turbosound TS-12W350/8W Bas zvučnik/ Subwoofer
1/5
Kod proizvoda: 990966
Kao novo
Akcija
1/5
Kod proizvoda: 990966
- 37 %
Kao novo
Na stanju u skladištu 1 kom
Bas zvučnik/ Subwoofer Turbosound TS-12W350/8W Bas zvučnik/ Subwoofer (Kao novo)
- 37 %
Powerful PA speaker systems call for Turbosound drivers, which are designed to bring out the best audio performance no matter the genre or application. The 12” TS-12W350/8W low frequency driver provides tight and punchy bass performance and handles up to 1,400 Watts of peak output (350 Watts RMS), with a frequency range that extends from 51 Hz...
Powerful PA speaker systems call for Turbosound drivers, which are designed to bring out the best audio performance no matter the genre or application. The 12” TS-12W350/8W low frequency driver provides tight and punchy bass performance and handles up to 1,400 Watts of peak output (350 Watts RMS), with a frequency range that extends from 51 Hz to 3 kHz. The die-cast aluminium frame is extremely rigid and light in weight, making it ideal for use as a replacement driver – or for deployment in custom-engineered multi-way PA enclosures.
Namena
Tip
PA
Svojstva
Vufer
12"
Otpor
8 Ohm
Raspon frekvencija
61 Hz - 3 kHz
Akustika
Snaga RMS
350 W
Nivo zvučnog pritiska (SPL)
95 dB
Dimenzije i težina
Prečnik (inč / palac)
12
Prosek
12"